בית הנייר

מהתכנון ועד ברז המים

הכתבה פורסמה באתר 'TheMarker Labels' , גלי לויטה ליבוביץ, בשיתוף בית הנייר

זרמים חזקים של מים הפורצים מהרצפה או זרם מים חלש ביום הקר בשנה – מקרים מסוג זה עלולים להתרחש בכל רגע גם בבית. זאת הסיבה שכבר בשלבי התכנון הראשונים חשוב לתת תשומת לב לתשתית, למערכת המים והאינסטלציה.

רן מסיקה, המייסד והבעלים של בית הנייר, רווי בניסיון ומכיר היטב את מורכבות התחום. העסק שבבעלות מסיקה מעניק שירותי הנדסה, ייעוץ, תכנון וביצוע מערכות אינסטלציה, ניהול ופיקוח לבנייה פרטית ומסחרית, כשהמטרה היא לבצע כל פרויקט בשקיפות מלאה ובצורה מקצועית ואמינה כדי להוביל להצלחה ושביעות רצון של הלקוחות. "השם 'בית הנייר' מבטא את המוטו והחזון לפיהם כל בית, בין אם מדובר בשיפוץ או בבנייה מאפס, מתחיל עם תכנון רעיוני אותו משרטטים על דף נייר ומשם הכול קורה עד להגשמת החלום", אומר מסיקה.

"הזול הוא יקר"

למסיקה ניסיון של יותר מ-25 שנה בתחום האינסטלציה, כיבוי אש ובנייה. שירותי בית הנייר שהתרחבו בשנים האחרונות כוללים גם שירותי הנדסה, תכנון וייעוץ. זאת לצד הובלת צוותים וקבלני משנה שמעניקים עבודות אינסטלציה, כולל מערכות מתוחכמות, ניהול ופיקוח לבנייה. בבית הנייר מבצעים את כל סוגי הפרויקטים גם ללקוחות פרטיים, באחריות מלאה, שקיפות ומקצועיות.

רן מסיקה

לשאלה מה עלול לקרות אם בוחרים ייעוץ וקבלן אינסטלציה לא מקצועיים, או מוותרים על ניהול ופיקוח, משיב מסיקה: "למעשה, מוותרים על שקט נפשי וחיים בידיעה שבכל רגע עלולה לצוץ בעיה. מי שחוסך את ההוצאה הזו, עלול לגלות שהזול הוא יקר ושצפויות הוצאות הרבה יותר גבוהות אם יתעוררו תקלות בתחום. האינסטלציה היא הבסיס של הבית. תכנון נכון של המערכת ובחירה של מהנדס אינסטלציה רשום, יכולים למנוע מצבים של אי ספיקת מים, לחצים נמוכים, שיפוע לא נכון של צנרת, חדירה של ריחות לא נעימים, רעשים מיותרים, מפלסים לא נכונים של התשתיות הפנימיות והחיצוניות ועוד".

מהי חשיבות הפיקוח על תהליך השיפוץ או הבנייה?

"מפקח בנייה הוא מנצח התזמורת. הוא אמור לדעת להתנהל מול הקבלנים מבחינת לוחות זמנים, לתאם בין כל אנשי המקצוע, לבדוק את איכות החומרים ולוודא שכל פעולה שנעשית ובכל שלב, מבוצעת כמו שצריך ובהתאם לתקן, לחוקים ולכללים. לכן, ההוצאה עבור שירות זה, בטלה בשישים אל מול ההוצאות במקרה של כשלים או בעיות".

לסיכום, אומר מסיקה כי "המפקח חייב להיות בעל ניסיון רב. חשוב לוודא שמדובר באדם אחראי ואמין, בעל כישורים ניהוליים ויחסי אנוש טובים. כבעל מקצוע, תפקידי לספק ללקוחותיי את התועלת המרבית תמורת כספם. לנגד עיניי עומדים בראש ובראשונה ערכי השמירה על לקוחותיי, עבודה בשקיפות מלאה וייצוגם בנאמנות מול בעלי המקצוע והספקים השונים".

בית הנייר - הנדסה, ייעוץ, תכנון וביצוע מערכות אינסטלציה | ניהול ופיקוח פרויקטים לבניה
בית הנייר – הנדסה, ייעוץ, תכנון וביצוע מערכות אינסטלציה | ניהול ופיקוח פרויקטים לבניה

אהבתם? שתפו את הכתבה >>